ROI

Mascot

< Tagasi postituste nimekirja

Kuidas aidata töötajaid tagasi töölainele?

Kuidas aidata töötajaid tagasi töölainele?

Tasapisi hakkab eriolukord laabuma ning aeg on vahetada hubane kodukontor tavapärase töökoha kontori vastu. Sõltub paljuski kontori suurusest, inimeste arvust ja sellest, kui palju peab omavahel kokku puutuma – mõne jaoks on tagasitulek väga meeldiv ja kauaoodatud sündmus, mõne jaoks raske ja harjumist vajav. Iga ettevõte saab omalt poolt sellele muutusele kaasa aidata – tervituskingitus töötaja kontorilaual, samuti ühekordsete maskide või bränditud korduvkasutatavate maskide jagamine, et igaüks end mugavalt ja turvaliselt tunneks. Inimesed on erinevad ning tuleb arvestada, et hirm ja teadmatus alles hakkavad lahtuma.


Kontorisse tagasitulekul võib töötajal esineda mitmeid muresid:

Emotsionaalne – esimese laine paar kodus veedetud kuud on asendunud aasta pikkuse eemalolekuga, kogu tavapärane sotsiaalne elu on olnud ära lõigatud ning kolleegidega suhtlus videovahendusel ei ole paljude jaoks võrdväärne tava suhtlusega. Võib ette tulla, et kontoris ei saada end kohe töösoonele – see on mõistetav, me kõik vajame aega. Ettevõtte poolne huvi töötaja heaolu vastu on just nüüd suurema tähelepanu all kui kunagi varem. Nüüd on suurepärane võimalus pöörata tähelepanu inimestevahelistele suhetele ja luua suuremat usaldust ja turvatunnet erinevatel positsioonidel töötavate inimeste vahel või ettevõtte töötajate ja juhtkonna vahel. Ka väike tähelepanu avaldus ja märkamine muudab päeva paremaks. Olgu selleks personaliseeritud kingitus või mõni muu vajalik meene, mis toetab meid kontoritööl ja aitab uuesti luua toimiva ja efektiivse töörütmi. Näited: logotatud kõrvaklapid, töötaja nimeline kruus, märkmik või hoopiski joogipudel! Lisada juurde kaasahaarav slogan ehk hüüdlause ning juba on kellelgi parem tuju ja ta on valmis liigutama nö mägesid. See on hea aeg tugevdada töösuhteid kolleegide vahel – usaldust ja pühendumist.

 Suured muutused algavad väikestest tegudest!

Füüsiline – oleme isolatsioonis olles püüdnud vältida kokkupuutumist teiste inimestega, nüüd peame aga kontoris olema ühes ruumis mitmete inimestega  – kas kolleegidega või mõnes ettevõttes ka mitmete klientidega. Tasub üle vaadata, kas korduvkasutatavad maskid on veel kasutuses ja mugavad, või vajaksid need uuendamist. Paljud ei ole vahepealse aja jooksul e-poodide võimalust kasutanud ning ka riietus võib vajada värskendust - olenevalt töö keskkonnast oleks stiilne t-särk, dressipluus või triiksärk paljudele kindlasti väga teretulnud üllatus. 

Veel ideid: Sünnipäevakingitused töötajatele – kindlasti on igal ettevõttel selle kodusoldud aja jooksul olnud sünnipäevalisi, kelle pidupäeva ei olnud võimalik maitsva koogi, kauni lillekimbu ja kolleegide kallistustega pidada. Võimalusel rõõmusta töötajaid ühe ühise sünnipäeva pidamisega!