ROI

Mascot

< Tagasi postituste nimekirja

Kuidas valmib logoga fliistekk?

Kuidas valmib logoga fliistekk?

Fliistekk on suurepärane kink nii koostööpartnerile, kliendile, väliskülalisele kui ka oma töötajale. Sageli juhtub ju, et mõnel inimesel on suures kontoris jahe, ja siis on hea midagi õlgadele visata. Muidugi sobib see ka piknikutekiks või istumisaluseks mõnusal vabaõhukontserdil.

„Praktiline on see kink veel ühest küljest, nimelt on kvaliteetne tikitud logoga fliistekk hea reklaamikandja, mis rõõmustab südamest iga kingisaajat. Talvisel ajal oleme tekkidele, mis lähevad jõulukingitusteks, veel atlaspaelaga lipsu ümber sidunud, et see näeks pidulikum ja ilusam välja,“ tutvustab Roi projektijuht Johanna Münter.

Fliistekke on kataloogis väga laias valikus. Otsustada saab selle järgi, kas tegemist on väikse või suure tellimusega ning kui kiire kliendil nende kättesaamisega on. Samuti oleneb valik hinnast: lihtsama pleedi saab kätte 5–6 euroga, suuremad, kohevamad ning kaunis pakendis pleedid jäävad 30–40 euro kanti, lisaks käibemaks ning tikandi hind.

Hind määrab Münteri sõnul päris palju: „Mida soodsam, seda lihtsam ja õhem materjal on. Minu ülesanne on uurida kliendilt kõigepealt välja hinnaklass ja võimalikult täpsed soovid, mis puudutavad materjali paksust, teki mõõte ja värvitooni. Selle ja tema valitud hinnaklassi alusel pakume välja 2–3 mudelit.“

Järgmise etapina tellitakse kaup ära ning alustatakse samal ajal tikandite disainiga. Põhihankijatelt saab Roi kauba kätte juba poole nädalaga, teiste puhul võib see tähtaeg olla paar nädalat. Tikandid valmivad kolme tööpäeva jooksul, mis tähendab, et tikitud pleedide valmimine võtab aega keskmiselt 1–2 nädalat.Aga kuna need tehakse siinsamas Roi majas, saab hädaolukorras ka kiiremini reageerida.

Miks tikkimine võtab kauem aega kui trükkimine?


Logode tegemiseks on valikus üle 300 niiditooni, mis võimaldavad tikkida ka keerukamaid, värviüleminekute ning varjudega kujundeid. „Meil on kolm jadaühenduses tikkimismasinat, mis lubavad tikkida korraga mitut ühesugust logo või kirja, ja üks eraldiseisev masin, millega teeme väiksemaid partiisid ning erite  llimusi,“ räägib Roi ostuspetsialist Indrek Viitong. Tema sõnul on investeering headesse ja kvaliteetse tulemusega tikkimismasinatesse päris suur, aga korraliku hoolduse korral kestavad need aastaid.

Logo tikkimiseks on vaja see viia õigesse programmi: jpg-, vektor- ega pdf-faile tikkimismasin välja ei loe. Selleks teisaldatakse logo ning joonistatakse programmis käsitsi üle. Ühest küljest tundub see nagu eelmine sajand, aga samas annab see võimaluse luua käsitsi parim disainilahendus mustrite ja pistete kombinatsioonis. Tuleb vaid lasta fantaasial lennata!

Tikitud logo tähekõrgus on miinimum 6 mm. Tugevamale kangale saab ka väiksemalt tikkida, aga näiteks fliisi puhul kaovad pisikesed detailid kangakarvakeste sisse ära. Tikkimismasina alla mahtuva pildi maksimaalseks suuruseks on 38 x 38 cm, ent kui tegemist on näiteks pikema tekstiga, saab seda kanda kangale osade kaupa. „Tegelikult saame kasvõi üle pleedi värvilist fototrükki teha! Kindlasti peab aga taoliste eriprojektide puhul rohkem aega varuma. Tootmine võtab sel juhul aega vähemalt viis nädalat, lisaks veel disaini loomisele kuluv aeg. Selliste erilahendusprojektide puhul soovitame kliendil tellida kõigepealt näidise, et ta saaks ikka veenduda toote sobivuses,“ ütleb Johanna Münter.


Kui logo disain on tellijaga kinnitatud, läheb töökäsk koos mõõtude ja arvuti tehtud niidijärjekorraga edasi tikkimisaparaadi operaatori kätte, kes valib õige tugevusega alusriide, vahetab masinal välja niidid ning paigaldab kangale tikkimisraami, mis fikseerib logo täpse asukoha. „Kõik see toimub käsitööna: iga tikitud logoga fliis, särk või kott käib ükshaaval meie töötajate käest läbi ning kui ühel tootel on mitu tikandit, siis mitu korda,“ kinnitab Indrek Viitong. „Sageli arvavad kliendid, et kogu tikkimine toimub täisautomaatselt, aga tegelikult märgistab, mõõdab, paneb tikkimisraami paika ja vajutab nupule ikkagi inimene. Seepärast kutsume meelsasti kliente vaatama, kui mahukas tegelikult tikkimistöö on.“

Kui tikkimine on lõppenud, kontrollitakse logo kvaliteeti, puhastatakse riie tagantpoolt liigsetest niidiotstest, vajadusel pressitakse või triigitakse see üle ning pakitakse tagasi originaalpakendisse.

Niisiis määravad tikitava logo hinna sellised pisikesed nüansid nagu suurus, pistete ja erivärviliste niitide hulk ning disaini keerukus. „Võrreldes trükiga on tikkimine lihtsalt palju aeganõudvam ja seetõttu ka veidi kallim, aga samas on tulemus pesukindel, kauakestev ja efektne. Sageli kulub riie enne läbi kui tikand!“


Enne fliisteki tellimist mõelge läbi:

  • Otstarve: kellele ja mille jaoks te soovite tekki kinkida.
  • Suurus: milliste mõõtudega tekk ühel või teisel puhul sobiks.
  • Materjal: kas õhuke ja kerge või paksem ja soojem tekk.
  • Värv: kas see peaks olema kooskõlas logo toonidega, lihtsalt pilkupüüdev või pigem tagasihoidlik.
  • Firma sümboolika asukoht ja suurus: fliisile võib lasta tikkida nii logo kui ka moto.