ROI

Mascot

< Tagasi postituste nimekirja

Näomaskid, mis pakuvad turvatunnet ja kaitset

Näomaskid, mis pakuvad turvatunnet ja kaitset

Oleme olukorras, kus kaitsemaski koju unustamine võrdub samaga, mis telefoni või autovõtmete koju unustamine. On oluline, et igaüks meist annaks oma panuse ja kannaks kaitsemaski poes, tööl ja muudes rahvarohketes kohtades. Mõeldes keskkonnale, ei ole ühekordsed maskid parim valik ja tasuks valida korduvkasutatavad maskid. Kuna näomaski kandmine on muutunud rangelt soovituslikuks, siis on enamus maski tootjate tarneajad veninud väga pikaks, mis takistab kvaliteetsete maskide kättesaamist. Roi XD Design maskid on nüüd taas suuremates kogustes saadaval, mis on saanud ka Tartu Ülikooli keskkonnafüüsika labori poolt maski kaitse osas heakskiidu.

Tartu Ülikooli Keskkonnafüüsika labor koostas XD Design maskile testi, milles mõõdeti soolalahusest (NaCl, 0,2M) pihustatud ja kuivatatud osakesi. Osakesi mõõdeti vahetult enne ja pärast testitavat materjali. Andmeid koguti kord sekundis  ja mõõdeti 3 min aerosooli kontsentratsiooni ilma maskita, 3 min läbi maski ja 3 min uuesti ilma maskita.

Mõõtmise tulemused näitasid, et XD Design maski filtreerimisvõime oli viiruse mõõtu osakestele (100nm) 96%peenele aerosoolile (300nm) 99% ning väikestele piiskadele (3000nm) 99%. Maski osakeste filtreerimisvõime on väga hea.

Tulemused annavad testitud maskide fitreerimisefektiivsuse kohta üldise hinnangu. Antud testi tulemusi ei saa pidada sertifikaadiks.

 

XD DESIGN näomaskid sobituvad tänu kolmemõõtmelisele lõuakonstruktsioonile ja ninasillale hästi erinevate näokujudega ja selle maskiga on kerge hingata.

Kolmekihiline korduvkasutatav mask koosneb:

  • Välimine polüestrist kiht on töödeldud ViralOff® tehnoloogiaga, mis tähendab et 99% viirustest hävineb kahe tunniga
  • Keskmine kiht on ainulaadne laboratoorset testitud Hyproof® nanofiibrist filter, mille filtreerimise efektiivsus on 95%
  • Kõige sisemine kiht on valmistatud polüestrist.

NB! Antud mask ei ole ei ole meditsiiniseade määruse EU / 2017/745 (kirurgilised maskid) tähenduses ega isikukaitsevahend määruse EU / 2016/425 tähenduses (filtrimaskid tüüp FFP2).

Komplekti kuulub 1 korduvkasutatav ja pestav mask, 5  korduvkasutatavat filtrit ja hoiukott.

Maskid on saadaval kolmes erinevas värvis: helehall, tumesinine ja must. Maskidele on võimalik peale lasta trükkida enda ettevõtte logo. Praegu liiguvad enamus inimesi ringi maskiga ning logo maskil on parim turunduseviis ja võimalus silma jääda. Päringu esitamiseks kirjuta roi@roi.ee.

Kui soovid maskide kohta rohkem infot või tellida endale korduvkasutatavad maskid, siis kirjuta roi@roi.ee või pöördu enda projektijuhi poole.